Patryk Piotr Smęda


Doradca podatkowy (numer wpisu 12110), agent celny (numer wpisu 19277), prawnik, właściciel firmy szkoleniowej, partner agencji celnej WMP Cło, wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu przedmiotów w zakresie prawa celnego i podatkowego, członek założyciel Stowarzyszenia Podatników Estońskiego CIT. Absolwent studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jak również studiów podyplomowych z prawa podatkowego, egzekucji administracyjnej i zarządzania zasobami ludzkimi, a także seminarium „Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem osoby fizycznej”. Przed wpisem na listę doradców podatkowych wieloletni pracownik Izby Skarbowej, a następnie Izby Administracji Skarbowej w Katowicach kierujący komórkami organizacyjnymi odpowiedzialnymi za wymiar i nadzór nad wymiarem podatku od towarów i usług. W latach 2012-2018 trener wewnętrzny w Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów, a następnie w Krajowej Szkole Skarbowości. Złożył z wynikiem pozytywnym państwowe egzaminy na inspektora kontroli skarbowej i urzędnika mianowanego w służbie cywilnej. Od ponad dziesięciu lat zawodowy trener w zakresie prawa podatkowego współpracujący z wiodącymi firmami szkoleniowymi w Polsce, jak również z komórkami szkoleniowymi Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Krajowej Izby Radców Prawnych. Autor licznych, także książkowych publikacji podatkowych, w tym artykułów zamieszczanych w branżowym kwartalniku „Doradca podatkowy”.

Adrian Stochmal


Doradca podatkowy (numer wpisu 14718), agent celny (numer wpisu 017886), doktorant na wydziale nauk prawnych, partner w spółce doradztwa podatkowego IPSO FACTO oraz agencji celnej WMP Cło. Członek założyciel Stowarzyszenia Podatników Estońskiego CIT, autor serii książek pt.: „Zrozumieć Estoński CIT”, wieloletni członek zarządu w spółce z branży energetycznej, wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu przedmiotów w zakresie prawa celnego i podatkowego. Uczestnik projektu “Dialog z biznesem” prowadzonego przez Ministerstwo Finansów w kontekście CIT Estoński na etapie wdrażania i konsultacji ryczałtu od dochodów spółek. Absolwent studiów magisterskich na wydziale ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w zakresie finansów i rachunkowości, studiów podyplomowych na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego w przedmiocie prawo podatkowe oraz Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu w przedmiocie agent celny. Autor licznych, także książkowych publikacji podatkowych, w tym artykułów zamieszczanych w branżowym kwartalniku „Doradca podatkowy”, blogów www.oclijsie.pl oraz www.porozmawiajmyopodatkach.pl. Trener w zakresie prawa podatkowego, celnego i rachunkowości.

Marek Strządała


Doradca podatkowy (numer wpisu 14089), absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach​ na kierunku Finanse i rachunkowość, specjalność rachunkowość i podatki. Członek założyciel Stowarzyszenia Podatników Estońskiego CIT. Wieloletni pracownik biura rachunkowego na stanowisku Koordynator ds. pełnej księgowości. Posiada kompetencję w rozliczeniu podatku u źródła (ang. WHT – Withholding Tax). Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług. W związku z wieloletnim doświadczeniem w rozliczaniu spółek prawa handlowego posiada praktyczną wiedzę z zakresu ustawy o rachunkowości.

Dominika Cukier


Doradczyni podatkowa (numer wpisu 14107), absolwentka finansów i rachunkowości. Swoją ścieżkę zawodową w podatkach zdobywała w jednym z większych biur rachunkowych w województwie dolnośląskim. Od początku pracy zawodowej związana z działem pełnej księgowości, w którym pełniła funkcję liderki działu.  Obecnie właścicielka biura rachunkowego, którego głównym obszarem działalności jest obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. W zakresie zainteresowań znajduje się podatek dochodowy od osób prawnych,  podatek od towarów i usług oraz zagadnienia związane z rachunkowością. Członek założyciel Stowarzyszenia Podatników Estońskiego CIT.

Magdalena Skonieczny


Agent celny (numer wpisu 19276), w trakcie uzyskiwania uprawnień doradcy podatkowego, absolwentka studiów magisterskich na wydziale finansów i ubezpieczeń Akademii Ekonomicznej w Katowicach w zakresie finansów i rachunkowości, studiów podyplomowych na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w przedmiocie prawo gospodarcze i handlowe oraz Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu w przedmiocie agent celny. Wieloletni pracownik Izby Skarbowej, a następnie Izby Administracji Skarbowej w Katowicach w komórce odpowiedzialnej za wymiar i nadzór nad wymiarem podatku od towarów i usług. Specjalizuje się w zakresie prowadzenia postępowań podatkowych (Ordynacja podatkowa, KPA) zarówno przed pierwszą, jak i drugą instancją. Autorka blogów www.oclijsie.pl oraz www.porozmawiajmyopodatkach.pl.

Anna Lasota


Absolwentka ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, księgowa, praktyk od 2003 roku, prowadząca własne biuro rachunkowe. W trakcie uzyskiwania uprawnień doradcy podatkowego.

Posiadane uprawnienia: licencja Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg, certyfikat głównego księgowego SKwP, studia podyplomowe z zakresu doradztwa podatkowego. Ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie rachunkowości, podatków, kadr oraz audytu zdobywane w podmiotach z różnych branż i o różnej wielkości jako główny księgowy. Obecnie Prezes spółki rachunkowej oraz trener na szkoleniach wewnętrznych w zakresie rachunkowości i podatków, wykładowca z zakresu podatków dochodowych. Założyciel oraz Członek Zarządu Stowarzyszenia Podatników Estońskiego CIT.

Katarzyna Boehme-Paprotny


Absolwentka studiów magisterskich na kierunku finanse i rachunkowość w Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, główna księgowa – praktyk od 2010 roku, prowadząca własne biuro rachunkowe. W trakcie uzyskiwania uprawnień doradcy podatkowego.

Posiadane uprawnienia: certyfikat Centrum Informacji Księgowej nr 77477/2022, główna księgowa – kurs III stopnia dla samodzielnych księgowych, studia podyplomowe w zakresie kadry i płace. Wieloletnie doświadczenie w zakresie rachunkowości, podatków, kadr i płac w podmiotach z różnych branż i o różnej wielkości jako księgowa i kadrowa. Obecnie właścicielka biura rachunkowego, którego głównym obszarem działalności jest obsługa mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz świadczenie usług w zakresie kadr.