W Dzienniku Ustaw na koniec listopada 2024 r. nie zostały opublikowanych na rok 2025 żadne zmiany w zakresie przepisów podatkowych dotyczących estońskiego CIT i fundacji rodzinnych. A to oznacza, że zmian w ogóle nie będzie, no chyba że takie na korzyść podatników.
Szczęśliwie, nic konkretnego nie wyniknęło także z projektowanych przez Ministerstwo Finansów, a odbijających się szerokim echem niekorzystnych zmian w opodatkowaniu fundacji rodzinnych.
Zarazem po Nowym Roku, z dniem 1 stycznia 2025 r. rozpoczyna się kolejny, drugi już czteroletni okres opodatkowania estońskim CIT, obejmujący lata 2025, 2026, 2027 i 2028. To świetna okazja dla spółek, które już korzystają z tej formy opodatkowania, aby móc kontynuować korzyści wynikające z ryczałtowego modelu opodatkowania CIT, ale także dla nowych podmiotów, które rozważają dołączenie do tej grupy.
Niewprowadzenie zmian ustawowych, które miałyby wpłynąć na zasady opodatkowania estońskim CIT w nadchodzącym roku oznacza, że warunki pozostają stabilne, co może być kluczowym czynnikiem w podejmowaniu przez spółki decyzji o wyborze tej formy opodatkowania.
Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem estońskiego CIT w styczniu 2025 r. polecam kontakt z naszym Stowarzyszeniem Podatników Estońskiego CIT:
Zachęcamy również do obserwowania naszego Facebooka, gdzie prezentujemy na bieżąco aktualne i najciekawsze aspekty prawa podatkowego i nie tylko – LINK
Oraz do dołączenia do grupy dyskusyjnej na temat CITu Estońskiego, gdzie odpowiedzi udzielają specjaliści z Stowarzyszenia Podatników Estońskiego CIT – LINK
W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących oferty POROZMAWIAJMY O PODATKACH prosimy o kontakt z kancelaria poprzez:
- tel.: +48 534 312 775,
- e-mail: kancelaria@porozmawiajmyopodatkach.pl,
- skorzystanie z formularza kontaktowego.
Administracja naszej kancelarii w sposób zindywidualizowany określi zakres merytoryczny przedstawionej sprawy oraz złoży propozycję współpracy w przedmiotowym zakresie.