Rola komornika sądowego w ustawie o podatku od towarów i usług. Podsumowanie

Like Don't move Unlike
 
2

We wcześniejszych artykułach wykazano, że komornik sądowy zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz do uwzględnienia w trakcie sprzedaży licytacyjnejtowarów okoliczności decydujących o jej opodatkowaniu podatkiem VAT. 

Występując w roli płatnika podatku od towarów i usług obarczony zostaje całym szeregiem obowiązków począwszy od prawidłowego ustalenia, czy sprzedaż podlega pod VAT, poprzez wystawienie faktury, obliczenie oraz pobranie podatku aż po zgodne z przepisami prawa zaewidencjonowanie transakcji zbycia.

Cały proces jest czasochłonny a ryzyko popełnienia nieakceptowanej przez organy podatkowe interpretacji przepisów, która będzie miała negatywny wpływ na sytuację podatkową dłużnika jest znaczne.

Warto w takim przypadku zgłosić się do specjalisty, który swoją wiedzą oraz doświadczeniem wspomoże w poprawnym przeprowadzeniu tego procesu. Doradca podatkowy zapewnia wsparcie w ramach którego komornik sądowy może mieć pewność, że sprzedaż majątku dłużnika będzie odpowiadała przepisom prawa podatkowego. 

Zachęcamy również do obserwowania naszego Facebooka, gdzie prezentujemy na bieżąco aktualne i najciekawsze aspekty prawa podatkowego i nie tylko – LINK

Oraz do dołączenia do grupy dyskusyjnej na temat CITu Estońskiego, gdzie odpowiedzi udzielają specjaliści z Stowarzyszenia Podatników Estońskiego CIT – LINK


W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących oferty POROZMAWIAJMY O PODATKACH prosimy o kontakt z kancelaria poprzez:

  • tel.: +48 534 312 775,
  • e-mail: kancelaria@porozmawiajmyopodatkach.pl,
  • skorzystanie z formularza kontaktowego.

Administracja naszej kancelarii w sposób zindywidualizowany określi zakres merytoryczny przedstawionej sprawy oraz złoży propozycję współpracy w przedmiotowym zakresie.

Autor

Wojciech Michalski

Doradca podatkowy (numer wpisu: 14433), agent celny (numer wpisu: 019264), prokurent w spółce doradztwa podatkowego Magistri Tributorum spółka z o.o. Certyfikowany specjalista d.s. rachunkowości. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse i rachunkowość w specjalności podatki. Wieloletni współpracownik biura rachunkowego. Posiada duże doświadczenie w kompleksowym rozliczaniu spółek, działalności gospodarczych oraz najmów prywatnych. Specjalizuje się w sporządzaniu wniosków o interpretacje podatkowe oraz wiążące informacje stawkowe. Ekspert na szkoleniach i kongresach o tematyce opodatkowania nieruchomości. Specjalista i praktyk w rozliczaniu ryczałtu od dochodów spółek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *