Jeżeli jesteś udziałowcem spółki z o.o., bądź też myślisz o jej założeniu – pamiętaj o zawarciu w umowie spółki ważnych regulacji dotyczących:
1. wypłaty zaliczki na poczet dywidendy
2. kwestii reprezentacji
3. roku obrotowego (w tym przedłużonego)
4. zgody na zbycie udziałów spółki
5. zgody na zaciąganie zobowiązań przewyższających dwukrotność wysokości kapitału zakładowego
6. wypłaty wynagrodzenia udziałowca z art. 176 Kodeksu spółek handlowych tytułem powtarzających się świadczeń niepieniężnych
7. wnoszenia dopłat do spółki
8. podwyższenia kapitału zakładowego
9. zmian na wypadek śmierci udziałowca
10. zakazu konkurencji
Regulacje z punktów 1-5 można ująć w umowie spółki zawieranej elektronicznie przy wykorzystywaniu wzorca umowy spółki z o.o. przewidzianego przez S24.
Natomiast pozostałe kwestie z punktów 6-10 wymagają zawarcia umowy spółki z o.o. albo jej zmiany w formie aktu notarialnego.
A jeżeli myślisz o wyborze dla swojej spółki ryczałtowej formy opodatkowania, tak zwanego estońskiego CIT to zachęcamy do zapoznania się z naszym Stowarzyszeniem Podatników Estońskiego CIT:
www.spec.info.pl
Zachęcamy również do obserwowania naszego Facebooka, gdzie prezentujemy na bieżąco aktualne i najciekawsze aspekty prawa podatkowego i nie tylko – LINK
Oraz do dołączenia do grupy dyskusyjnej na temat CITu Estońskiego, gdzie odpowiedzi udzielają specjaliści z Stowarzyszenia Podatników Estońskiego CIT – LINK
W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących oferty POROZMAWIAJMY O PODATKACH prosimy o kontakt z kancelaria poprzez:
- tel.: +48 534 312 775,
- e-mail: kancelaria@porozmawiajmyopodatkach.pl,
- skorzystanie z formularza kontaktowego.
Administracja naszej kancelarii w sposób zindywidualizowany określi zakres merytoryczny przedstawionej sprawy oraz złoży propozycję współpracy w przedmiotowym zakresie.