We wcześniejszych artykułach wykazano, że komornik sądowy zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz do uwzględnienia w trakcie sprzedaży licytacyjnejtowarów okoliczności decydujących o jej opodatkowaniu podatkiem VAT.
Występując w roli płatnika podatku od towarów i usług obarczony zostaje całym szeregiem obowiązków począwszy od prawidłowego ustalenia, czy sprzedaż podlega pod VAT, poprzez wystawienie faktury, obliczenie oraz pobranie podatku aż po zgodne z przepisami prawa zaewidencjonowanie transakcji zbycia.
Cały proces jest czasochłonny a ryzyko popełnienia nieakceptowanej przez organy podatkowe interpretacji przepisów, która będzie miała negatywny wpływ na sytuację podatkową dłużnika jest znaczne.
Warto w takim przypadku zgłosić się do specjalisty, który swoją wiedzą oraz doświadczeniem wspomoże w poprawnym przeprowadzeniu tego procesu. Doradca podatkowy zapewnia wsparcie w ramach którego komornik sądowy może mieć pewność, że sprzedaż majątku dłużnika będzie odpowiadała przepisom prawa podatkowego.

Zachęcamy również do obserwowania naszego Facebooka, gdzie prezentujemy na bieżąco aktualne i najciekawsze aspekty prawa podatkowego i nie tylko – LINK
Oraz do dołączenia do grupy dyskusyjnej na temat CITu Estońskiego, gdzie odpowiedzi udzielają specjaliści z Stowarzyszenia Podatników Estońskiego CIT – LINK
W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących oferty POROZMAWIAJMY O PODATKACH prosimy o kontakt z kancelaria poprzez:
- tel.: +48 534 312 775,
- e-mail: kancelaria@porozmawiajmyopodatkach.pl,
- skorzystanie z formularza kontaktowego.
Administracja naszej kancelarii w sposób zindywidualizowany określi zakres merytoryczny przedstawionej sprawy oraz złoży propozycję współpracy w przedmiotowym zakresie.